SEO stránek

Je pro Váš SEO nový pojem? Chcete zlepšit svou znalost optimalizace stránek? Pak je tento článek určen právě pro Vás. Zasvětíme Vás do pravidel SEO a poskytneme Vám pevné základy pro Vaše budoucí zdokonalování.

SEO comix - propad pozic ve vyhledávačích

Co je to zatracené SEO?

SEO je praktika zlepšování a promování webových stránek ke zvýšení počtu návštěvníků, kteří přicházejí z vyhledávačů. Existuje spousta aspektů SEO, od textového obsahu stránek, po odkazy, které směřují z jiných stránek na tu Vaši. Někdy je SEO záležitostí jednoduchého strukturování stránky tak, aby jej vyhledávače mohli chápat.

Optimalizace pro vyhledávače není jen o "vyhledávačích". Je také o tom, udělat obsah snadno čitelný a užitečný pro návštěvníka. Na "Síla webu" věříme, že tyto zásady jdou ruku v ruce.

Tento článek je určen k popisu všech okruhů v SEO - od průzkumu klíčových slov a frází, které generují návštěvnost, k zlepšení stránek pro vyhledávače, k vytváření nových odkazů a marketingové hodnoty nabídky stránek. Pokud se cítíte již nyní zmateni, nemusíte se ničeho bát, nejste v tom sami.

Proč moje stránky potřebují SEO?

Většina návštěvnosti webových stránek je generována z hlavních komerčně úspěšných vyhledávačů - u nás Google a Seznam. Také sociální média dokážou přivést návštěvníky na Vaše stránky, vyhledávače však zůstávají primární metodou ve vyhledávání pro většinu uživatelů internetu.

Vyhledávače jsou unikátní hlavně z toho důvodu, že nabízí cílené vyhledávání - lidé hledají to co nabízíte. Vyhledávače jsou takovou cestou ke dveřím Vaší internetové pobočky. Pokud Vaše stránky vyhledávače neznají, nebo obsahují špatně formátovaný obsah, který není možné zapsat do jejich databáze, přicházíte o ohromné příležitosti, které mají stránky správně zapsané (tzv. indexované) ve vyhledávačích.

Vyhledávací dotazy jsou slova a fráze, které uživatelé zadávají do vyhledávacího pole a nesou mimořádnou hodnotu. Zkušenosti ukázaly, že návštěvy z vyhledávačů mohou umožnit (nebo znemožnit) úspěch společnosti. Cílení uživatelé stránek mohou poskytnou publicitu, výnosy a expozici jako žádný jiný marketingový kanál. Investice do SEO, ať už časem, nebo financemi, může mít výjimečnou míru návratnosti ve srovnání s ostatními druhy marketingu a propagace.

Připravujeme pro Vás

  • Jak fungují vyhledávače
  • Jak lidé vyhledávají
  • Proč je důležitý internetový marketing
  • Základy optimalizování designu a kódování
  • Průzkum klíčových slov
  • Jak použitelnost, autorita a obsah ovlivňují vyhledávače
  • Vzrůstající popularita a odkazy
  • Vyhledávací nástroje a služby
  • Mýty a špatné chápání jak vyhledávače fungují
  • Měření a sledování úspěchu

Proč mě bez SEO vyhledávače neobjeví?

Vyhledávače jsou chytré, ale stále potřebují trochu pomoci. Hlavní vyhledávače většinou pracují na vylepšování své technologie k procházení webu do větší hloubky a poskytování lepších výsledků vyhledávání pro své uživatele. Nicméně, jsou zde omezení v tom co vyhledávače mohou a co už ne.

Správné SEO Vám může přivést tisíce návštěvníků a vyvolat žádanou pozornost, špatné SEO Vás může poslat o desítky pozic ve vyhledávači níže, kde je sledovanost minimální. Z této situace pak není snadné, dostávat se zpátky na lepší pozice.

Mohu si dělat SEO sám?

Svět SEO je komplexní, ale většina lidí dokáže pochopit základy. I menší objem znalostí může poskytnout velkou výhodu. Na internetu naleznete mnoho zdrojů o SEO, avšak teprve kombinací praxe a teorie se dostanete na cestu profesionálního SEO specialisty.

Velmi na tom závisí Vaše časová flexibilita, ochota se učit a komplexnost Vašeho webu. Možná se rozhodnete najmout si SEO experta, aby se o Váš web postaral. Firmy poskytující SEO se liší, některé mají vysoce specializované zaměření, zatímco jiní mohou nabídnout komplexnější postup. V každém případě je kriticky důležité chápat základní koncepty SEO i jako zákazník.

SEO elixír - tajný elixír pro zaručené první místo ve vyhledávačích

Síla webu je tu pro Vás

Nejste v tom sami, máte-li k SEO jakýkoli dotaz, rádi Vám poradíme. Využijte náš super-jednoduchý kontaktní formulář.

Kontaktujte nás
Autor: Filip Novák (Marketing expert, Síla webu)
(420) 777 200 308, novak@silawebu.cz